הסגיר את עצמו אחרי 8 שנות עריקות ולא יישב יום אחד בכלא

אדם שלא התייצב מעולם בלשכת הגיוס והמשטרה הצבאית לא הצליחה לאתר אותו כל השנים הסגיר עצמו לאחרונה, הסביר שעבר גמילה מסמים וכשהרגיש חזק מספיק כדי להתמודד עם עברו התייצב. למרות שבמקרים רבים חיילים בשירות סדיר שערקו קיבלו עונשי מאסר, הוא שלא שירת יום אחד בצה"ל ישלם קנס בלבד, כשהשופטים החליטו להתחשב בנסיבות חייו.

אדם שערק מצה"ל במשך שמונה שנים מבלי שהתגייס כלל לשירות צבאי, לא יישב יום אחד בכלא. כך פסק באחרונה בית הדין הצבאי מטכ"ל. מדובר בגזר דין יוצא דופן, שכן במקרים של חיילים שהתגייסו לצה"ל וערקו, הם נענשו ונשלחו בדרך כלל לתקופות מאסר ארוכות. אותו בחור מעולם לא התגייס לצה"ל. כשהיה בתיכון וקיבל זימונים לצו ראשון ושני, הוא לא טרח בכלל להתייצב בלשכת הגיוס.

במשך שמונה שנים היה מבוקש על ידי המשטרה הצבאית שלא הצליחה לאתר אותו. בזמן הזה הוא התמכר לקנאביס, עבד בכל מיני עבודות מזדמנות וניסה לשקם את חייו. "ניסיתי כמה פעמים להיגמל מסמים אבל לא הצלחתי. חשבתי רק על איך לשרוד", הסביר. לפני כמה שבועות הוא החל בטיפול גמילה מסמים וכאשר הרגיש די חזק להתמודד עם עברו, הסגיר עצמו לידי המשטרה הצבאית.

לאחר שהסגיר עצמו הוא נלקח לכלא צבאי והפרקליטות הצבאית הגישה נגדו כתב אישום בגין עריקות לבית הדין הצבאי מטכ"ל. בעקבות הגשת כתב אישום, הוחלט בצה"ל בצעד מיוחד לפטור אותו משירות צבאי, לאור מורכבות נסיבות חייו.

פרקליטו עו"ד עידן דביר חתם על הסדר טיעון עם התביעה הצבאית, לפיו הלקוח שלו לא ירצה שום עונש מאסר וזאת, לאור נסיבות חייו.

עורך הדין ביקש מהשופטים בבית הדין הצבאי לאמץ את הסדר הטיעון ולא להחמיר בעונשו. הנאשם עצמו פנה לשופטים, הביע צער וחרטה על מעשיו ואמר: "אני מסתכל לאחור ואומר לעצמי שעשיתי הרבה שטויות, אין לי מה לומר כדי להצדיק את מעשיי".

השופטים ציינו בגזר הדין כי מדובר במקרה נדיר וחריג, והחליטו לא לגזור עליו עונש מאסר בפועל. הם קבעו כי הנאשם ישלם רק קנס של 8,000 שקל בלבד בלי לשבת יום אחד בכלא.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם

מאמרים נוספים

צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן