ועדה להתרת התחייבויות

קצין, נגד – הועלית אל ועדה להתרת התחייבויות? חשוב שתדע מהו הנוהל ואיזה תהליך צפוי לך. חשוב מאוד שתהיה מודע לזכויותיך, לרבות ייצוג ע"י עורך דין מטעמך, ותכין מבעוד מועד את טיעוניך. חשוב שתקרא, תדע ותכלכל את צעדיך…

התרת התחייבויות לשירות קבע – מתי זה קורה?

ישנם מקרים מיוחדים, בגינם יכול צה"ל ליזום סיום שירות קבע של קצין או נגד. ברשימת העילות המאפשרות התרת התחייבות לשירות קבע ניתן למצוא:

  • אובדן של אזרחות ישראלית.
  • ירידה בכושר פיזי.
  • חשש לביצוע עבירה שיש עימה קלון (המגובה בחוות דעת מפרקליט צבאי).
  • התנהגות החורגת מאמות המידה המקובלות אצל משרתי קבע (עפ"י חוות דעת של הפרקליטות).
  • הרשעה בבי"ד צבאי או בימ"ש אזרחי בעבירה שיש עימה קלון.
  • הטלת עונש מאסר בפועל ע"י בי"ד צבאי או בימ"ש אזרחי.
  • אי שיבוץ בתום חל"ת של חצי שנה.

נא להכיר – ועדה להתרת התחייבויות

ועדה להתרת התחייבויות הינה ועדה מייעצת לראש אכ"א, שדנה בעניינו של משרת הקבע. עפ"י המלצות ועדה להתרת התחייבויות, מחליט ראש אכ"א אם להורות על התרת התחייבות הקצין/הנגד משירות קבע. בראש ועדה להתרת התחייבויות עומד ראש מחלקת הסגל, ולצידו שני חברים בדרגת סא"ל. כן משתתפים בדיון – מזכיר הוועדה, יועץ משפטי לאכ"א, נציג ענף ת"ש וגיוס, נציגי החיל בו משרת איש הקבע, מפקדיו ועורך הדין המייצג אותו.

ועדה להתרת התחייבויות – כך היא מתנהלת

לידי ועדה להתרת התחייבויות מועבר תיק משרת הקבע, הכולל את סיכום העילה ואת תמצית עברו הצבאי של נשוא הדיון. לפני הדיון מוזמן משרת הקבע למחלקת הסגל לריאיון, בו מפורטים בפניו את התהליך וזכויותיו בו, לרבות יכולתו להיות מיוצג ע"י עורך דין ולהציג עדים מטעמו.

במהלך דיון במסגרת ועדה להתרת התחייבויות, יכולים משרת הקבע, עורך דינו, עדיו ומפקדיו, לטעון בהקשר לטענות המופנות נגדו וכן באשר למצבו האישי, המשפחתי והכלכלי. חברי הוועדה רשאים לתשאל את המשתתפים בהקשר לעילה הנדונה וכן לעניין עברו ועתידו הצבאי של הקצין/נגד. בתום ההתכנסות, יעבירו חברי הוועדה להתרת התחייבויות את המלצותיהם לראש אכ"א.

היה וראש אכ"א החליט להורות על התרת התחייבות משירות קבע – ניתן לערער לרמטכ"ל תוך 14 ימים מקבלת ההחלטה. במקרה כזה מתכנסת ועדה בדרג גבוה יותר, שהמלצותיה מוגשות לרמטכ"ל. החלטת הרמטכ"ל סופית ואינה ניתנת לערעור.

חשיבות הייצוג ע"י עורך דין במסגרת ועדה להתרת התחייבויות

ייצוג בוועדה להתרת התחייבויות באמצעות עורך דין מיומן ומנוסה בתחום – עשוי לקבוע את גורלו של משרת הקבע לשבט או לחסד. במקרים רבים, הכנה נכונה של משרת הקבע וייצוגו בצורה נבונה והולמת, משפיעים משמעותית על המלצות הוועדה. לפיכך, חשוב מאוד לשכור שירותי עורך דין, המכיר את המערכת הצבאית, אשר ידע לייצג את משרת הקבע בצורה האפקטיבית ביותר.

עו"ד עידן דביר הינו עורך דין פלילי וסנגור צבאי, שניסיונו כולל ייצוג חיילים, קצינים ונגדים בוועדות שונות, לרבות ועדה להתרת התחייבויות. את הידע והניסיון שנצברו אצלו במהלך השנים, הוא מעמיד לרשות לקוחותיו במלוא ההשקעה והנאמנות. ליווי וייצוג ע"י עו"ד דביר במסגרת ועדה להתרת התחייבויות, מקנה שקט נפשי וסיכויי הצלחה מרביים בהתחשב בנסיבות כל מקרה לגופו.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן