עבירות סמים

הסתבכתם עם סמים? חושדים בכם על שימוש והחזקה? מאשימים אתכם בגין סחר בסמים? כך או אחרת, נכנסתם לתחום עבירות סמים. כעת עליכם לפעול במהרה – להשיג עורך דין מנוסה בתחום עבירות סמים, שייצג אתכם כראוי. אבל רגע לפני, כדאי לקרוא ולהבין במה הסתבכתם ומה מצבכם.

"שמים" על כל הסמים

תחום עבירות סמים, להבדיל מתחומים פליליים אחרים, מוצא בתוכו פעמים רבות אנשים המוגדרים כנורמטיביים לחלוטין. זאת בעיקר כשמדובר בהחזקת סמים קלים לשימוש אישי. עם זאת, החוק עצמו אינו מבחין בין סמים קלים וקשים, וסוג הסם אינו מהווה פרמטר משפטי כל עוד הוא נמצא ברשימת הסמים המסוכנים. בישראל קיימת פקודת הסמים המסוכנים, שדנה ועושה סדר בכל תחום הסמים ובכל הפעולות הכלולות בו: מייצור והכנה, אחזקה ושימוש שלא כדין, תיווך והעברה, ועד עבירות סמים הנחשבות כבדות יותר, כגון סחר והדחת קטינים לשימוש בסמים. פעולות אלו, בין אם הן מתבצעות בסמים קלים או קשים – הן עבירות סמים!

עבירות סמים – איך מקטינים את העונש?

שני גורמים עיקריים יכולים להשפיע על רמת ענישה בתחום עבירות סמים :

  • היקף העבירה, הכמות המוחזקת ואופי השימוש (אישי או סחר) – אלו הן האבחנות העיקריות שעושה החוק בנושא סמים. הגם שאחזקה לשימוש אישי נכללת בתחום העבירה, החוק מחמיר ביותר כשמדובר בעבירות שבוצעו למטרותת מסחריות. לראיה – עבירות סמים מסחריות יכולות להושיב את מבצעיהן עד עשרים שנים בכלא, בעוד עבירות לשימוש אישי יגררו עונש מאסר של עד שלוש שנים.
  • העבר הפלילי של הנאשם ותפקודו בחברה – בענישה על עבירות סמים ניתן משקל כבד להוכחה כי לנאשם יש גיליון פלילי נקי, וכי הוא מנהל חיים נורמטיביים ותורם לקהילה. יש הבדל בהתייחסות למי שמסווג כעבריין מוּעד לעומת מי שתתקבל עליו תמונהה של "מועֵד חד פעמי". הצגת דברים זו צריכה להתבצע בפני כל המעורבים בתהליך, מחוקר המשטרה וקצין החקירות ועד לתובע והשופט.

עבירות סמים? חובה לפנות לעו"ד! כדאי לפנות לעו"ד עידן דביר

עבירות סמים נחשבות בישראל לחמורות, ורשויות החוק נוקטות בכל האמצעים להרתעה וענישה בגינן. כך למשל, המשטרה יכולה לערוך חיפוש בבית חשוד בגין עבירות סמים אפילו ללא צו חיפוש, והשוטרים עלולים לנקוט בהפחדות ואיומים כדי להשיג מידע בנושא.

לפיכך, אם הינכם נחשדים בביצוע עבירות סמים, פנו מיד לעורך דין המיומן בנושא – עורך דין עידן דביר. עורך דין דביר יבהיר בפניכם את מצבכם המשפטי וזכויותיכם, ויספק לכם ייעוץ וליווי מקצועי לאורך כל ההליך. זכרו – הניסיון והמקצועיות של עורך דין בתחום עבירות סמים הינם גורמים מכריעים הקובעים אם התיק ייסגר לפני הליך משפטי, ובמידה ומתקיים הליך כזה – מה יהיו תוצאותיו ומה תהיה חומרת גזר הדין.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן