עבירות מין

אתם מוצאים את עצמכם נחשדים בעבירת מין? קלה? חמורה? אי אפשר לדעת לאן זה יוביל. בנושא כה רגיש ומורכב, שלא תמיד ברורים בו הגבולות – ייעוץ ראשוני של עו"ד בתחום עבירות מין הוא חובה. קראו את המאמר שלפניכם – ותבינו…

עבירות מין – מה ההגדרה ומה החומרה?

עבירות מין לסוגיהן מפורטות בחוק העונשין הישראלי ובחוק למניעת הטרדה מינית שנחקק ב-1998. בהגדרת עבירות מין או תקיפה מינית נכללים מעשים הנושאים אופי מיני, המבוצעים שלא בהסכמת הקורבן – בין אם מדובר במגע, אמירה או הצגת מראות מיניים. לעבירות אונס, מעשה סדום, בעילת קטינים ועבירות מין במשפחה, מיוחסת חומרה רבה, בעוד אמירות ומעשים מגונים נחשבים לפחות חמורים. עבירות אלו הקשורות באלימות ובניצול מרות – מעפילות לסקאלה החמורה יותר. כך או כך, עבירות מין מכל סוג נחשבות לעבירות פליליות, שצפוי להן עונש מאסר. בנוסף לכך, עבירות מין נחשבות גם לעבירות אזרחיות, הכרוכות פעמים רבות בתשלום כספי לקורבן.

סוגי עבירות מין

חוק העונשין מונה מספר סוגי עבירות מין:

  • אונס – בקטגוריה זו של עבירות מין נכללים: קיום יחסי מין עם אישה בניגוד להסכמתה או בהסכמה שהושגה במרמה, וכן בעילת אישה מחוסרת הכרה. בעילת אישה חולת נפש או לקויה בשכלה ובעילת קטינה מתחת לגיל 14 ייחשבו עבירות מין גם אם ניתנהה הסכמה, שכן החוק לא רואה בה הסכמה חופשית.
  • בעילה אסורה בהסכמה – בקטגוריה זו של עבירות מין נכלל קיום יחסים עם אישה שגילה בין 14-16, או קטינה מעל גיל 166 שקיום היחסים עימה נעשה במסגרת מרות או תלות בבועל, או אישה מעל גיל 18 שקיום היחסים עימה נעשה מתוך מרות או תלותת בבועל או בהסכמה שהושגה במרמה.
  • מעשה סדום – עבירות מין המוגדרות כמעשי סדום כוללות קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים בנסיבות הבאות: א. שלא בהסכמה. ב. בקטינים מחת לגיל 1666. ג. מתוך ניצול של מרות או תלות.
  • מעשה מגונה – במסגרת עבירות מין מסוג זה נכללים מעשים כמו נגיעות בקורבן או אוננות למולו, מבלי לקיים עימו יחסי מין ממש.
  • מעשים מגונים בפומבי – כוללים עבירות מין של חשיפת איברי המין בפומבי.
  • יחסי מין בין מטפל למטופל בתחום הנפש.

בחוק למניעת הטרדה מינית מפורטת שורת עבירות מין נוספות כגון: דרישת יחסי מין באיום או סחיטה, הטרדות מילוליות או השפלות בעלות אופי מיני ועוד.

עבירות מין – נושא שדורש טיפול עורך דין!

אם הסתבכתם בעבירת מין כלשהי, קלה כחמורה – חשוב שתתייעצו עם עורך דין מיומן בנושא. מדובר בתחום שגבולותיו אינם ברורים, ולעיתים פעולה שנעשית בתום לב כמו מגע של חיבה או אמירה חברית, עלולים להתפרש כעבירה פלילית. אנשים נורמטיביים רבים, וכבר נתקלנו גם באנשי ציבור מכובדים, נלכדים בתחום עבירות מין עקב מעידה קלה או פרשנות מוטעית. חקירה בתחום עבירות מין הינה רגישה ומורכבת ויש לדעת כיצד לפעול במסגרתה – לשם כך נדרשים ייעוץ וליווי צמוד של עו"ד מקצועי בתחום. עורך דין עידן דביר הוא הכתובת המקצועית ההולמת לטיפול בתחום עבירות מין. במשרד עורך דין דביר תרגישו בבית, תטופלו ברגישות המתאימה, והחשוב מכל – תשיגו את התוצאות הטובות ביותר.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן