עורך דין לדיני חוזים והסכמים

עורך דין דיני חוזים והסכמים

עורך דין חוזים והסכמים

עומדים בפני חתימת חוזה? עצרו לרגע – כדאי שתדעו כמה דברים חשובים אודות חוזים והסכמים. חתימה על חוזה צריכה להיעשות במלוא האחריות, כולל ליווי של עורך דין חוזים והסכמים העוסק בתחום, שיוכל לברך: גמר חתימה טובה!

חוזים והסכמים – דעו בפני מה אתם עומדים

חוזים והסכמים בכתב ובעל פה הם חלק בלתי נפרד מהתנהלות חיינו הכלכליים. אפשר לומר שבכל סוג של רכישה שאנו מבצעים יש אקט של חוזה. אחד הדברים החשובים ביותר הינו לדעת איזה חוזים והסכמים כדאי לנו לכרות, ולעיתים חשוב יותר – מאיזה חוזים והסכמים עלינו להימנע. עורך דין חוזים והסכמים המנוסה בנושא, ידע לייעץ מתי כן ומתי לא לחתום על חוזה, ואם כן – ידע כיצד לערוך אותו, או במידה ומישהו אחר ערך אותו – ידע לתת את ההערות המתאימות על מנת לשמור על האינטרסים שלכם.

חוזים והסכמים – כמה כללים חשובים

בתחום חוזים יש לזכור כלל ראשון וחשוב – הם מחייבים! אדם אינו יכול להתנער סתם כך מחוזה עליו הוא חתום. חוזה תמיד יהיה מבוסס על כוונה משותפת של שני הצדדים הלוקחים בו חלק. בחתימתם על חוזה, על הצדדים להיות בעלי כוונה לקיום יחסים משפטיים ברי אכיפה במערכת בית המשפט. כוונה זו היא גם שתקבע את הפרשנות שניתנת לחוזה.

כמו כן, החוזה ותוכנו חייבים להיות חוקיים, והצדדים החותמים על החוזה צריכים להיות כשירים משפטית לכריתתו (למשל, קטינים או אנשים הלוקים בנפשם לא ייחשבו כשירים לכריתת חוזה).

חוזה בעל פה הינו בעל תוקף, למרות שלעיתים יהיה קושי להוכיח אותו. ישנם מקרים שהדין מחייב חוזה בכתב, לדוגמה: הסכם מכר מקרקעין או הסכם מתנה.

דיני חוזים וחוק החוזים

דיני חוזים דנים בכל אותם חוזים והסכמים, בהם אנו נתקלים במהלך חיינו. במסגרת דיני חוזים נמצא את החוקים שבאים להשלים את החסר בחוזה, שנותנים לו תוקף ושמאפשרים את אכיפתו בצורה שווה כלפי שני הצדדים. חוק החוזים מסדיר את דיני החוזים הכלליים. הוא מגדיר במדויק מהו חוזה, כיצד נכרת חוזה, מהם חובות הצדדים במהלך כריתת חוזה, מה יכול להיות תוכנו, כיצד יש להשלים הוראה שחסרה בו, כיצד יש לפרשו, מהן העילות לביטול חוזה ומהן הדרך והתוצאות לביטול.

הפרת חוזה – חוק החוזים מטפל בנושא

קיימים מקרים רבים בהם צד אחד מפר את החוזה עליו הוא חתום. לשם כך מפרט חוק החוזים את שורת הסעדים להם זכאי אותו צד שנפגע כתוצאה מהפרת חוזה. חוק החוזים מסביר סוגיות כגון: מהי הפרת חוזה, מה ניתן לעשות כשהיא מתרחשת, כיצד ניתן לכפות קיום חוזה על הצד השני, באילו מקרים מקנה הפרת חוזה זכות לפיצויים וכיצד נקבע גובהם.

אתם בענייני חוזים? פנו למשרד עורך דין חוזים – עידן דביר

משרד עורך דין עידן דביר פועל לעריכת חוזים במגוון תחומים: מקרקעין, שותפויות עסקיות, חברות, קניין רוחני ועוד. כל חוזה מטופל מתוך ידע והבנה משפטית הן בדיני החוזים הכלליים והן בתחום הדין הקונקרטי שבו עוסק החוזה. במרכז של עריכת כל חוזה ניצב האינטרס האישי של הלקוח, תוך מחויבות לנהל למענו מו"מ מוצלח, ולהביא לחתימת חוזה עם התנאים הטובים ביותר עבורו.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן