עורך דין מקרקעין

עורך דין דיני מקרקעין

עורך דין מקרקעין

אתם עומדים בפני רכישת מקרקעין? מכירת מקרקעין? חשוב שתדעו במה כרוך התהליך ומהם דיני מקרקעין המלווים אותו. במאמר זה תוכלו ללמוד מעט אודות סוגיית מקרקעין בכלל ועסקאות מקרקעין בפרט. בשביל "הדבר האמיתי" כדאי מאוד שתסתייעו בשירותיו הנאמנים והמיומנים של עורך דין בתחום מקרקעין.

מהם מקרקעין?

מקרקעין על פי הגדרתם בחוק הינם קרקע וכל אשר מחובר אליה בצורה קבועה. המשמעות היא כי בעלות על קרקע כוללת הן את המבנים שמעליה והן את המחצבים שמתחתיה (כאשר המדינה שומרת לעצמה זכות לבעלות על מחצבים לאומיים). בעלות על מקרקעין משמעה – הזכות להחזיק בקרקע ולבצע בקרקע זו בנייה או עסקאות של מכירה כמו גם השכרה.

הגוף הפורמאלי היחיד המוסמך לקבוע זכאות של אדם בבעלות על מקרקעין הינו לשכת רישום מקרקעין. בתום עסקת רכישה של מקרקעין, הרוכש צריך לרשום את הנכס בטאבו. הטאבו הוא למעשה פנקס לשכת רישום מקרקעין, המפרט את כל החלקות וגושי החלקה בישראל ובעליהם.

מהם דיני מקרקעין?

דיני מקרקעין המופיעים בחוק המקרקעין ובחוקים ותקנות שהתווספו אליו עם השנים, מתייחסים לדירות, מבנים, מגרשים, בתים משותפים, חנויות, שכירות וכיוב'. כמעט כל אחד מאיתנו פוגש את תחום דיני מקרקעין בזמן של ביצוע עסקת מקרקעין. דיני מקרקעין הינם סבוכים ומורכבים, ואדם מן השורה אינו אמור או יכול להתמודד עימם לבדו בעת ביצוע עסקת מקרקעין. לשם כך נדרש ליווי וסיוע של עורך דין מקרקעין הבקיא בתחום על כל סעיפיו ומורכבותו. עורך דין המנוסה בתחום דיני מקרקעין יסייע ללקוחותיו לערוך את העסקה עם התנאים הטובים ביותר עבורם.

מיסוי מקרקעין – הסוגים והסוגיה

דיני מקרקעין מפרטים מספר מיסים, שהאזרח נדרש לשלם למדינה כאשר הוא מעורב בעסקת מקרקעין. מיסוי מקרקעין כולל 3 סוגים עיקריים של מיסים:

  • מס שבח – מס במסגרת מיסוי מקרקעין המוטל על מוכר הנכס. מס שבח מוטל על הרווח שנוצר מההפרש בין מחיר רכישת נכס כלשהו לבין מחיר המכירה שלו. למחיר הרכישה ההתחלתי של הנכס נוספים הפרשי הצמדה והוצאות שונות, שהוצאו לצרכי הרכישה, המכירה וההשבחה של הנכס.
  • מס מכירה – מס מכירה מוטל אף הוא על מוכר הנכס, ומהווה מס על שווי המכירה. מס מכירה בוטל בתיקון 61 לחוק מיסוי מקרקעין. ביטול זה חל למפרע על כל מכירת זכות במקרקעין שבוצעה מ- 1.8.07 והלאה.
  • מס רכישה – כשמו כן הוא, מוטל על רוכש הנכס. מס מכירה הינו מס מדורג, אשר מחושב לפי מדרגות המס, כשסכומו נגזר מאחוזים משווי המכירה.

יש לציין כי רכיב מיסוי מקרקעין הינו משמעותי בכל עסקת מקרקעין, ולעיתים אף יש לו השפעה על כדאיות העסקה. לפיכך, חשוב לקבל ייעוץ וליווי של עורך דין מקרקעין בעת ביצוע העסקה.

מבצעים עסקת מקרקעין? פנו למשרד עורך דין עידן דביר

דיני מקרקעין ובכלל ומיסוי מקרקעין בפרט הם נושאים מורכבים, המצריכים הסתייעות בשירותי עורך דין מקרקעין. משרד עורך דין דביר פועל בתחום דיני מקרקעין וילווה אתכם בהצלחה בעסקאות מקרקעין לסוגיהן השונים.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן