ועדת שחרור משירות – ועדת התאמה לשירות

חייל/ת, אתם עומדים בפני ועדת התאמה? עליכם לטעון בדבר שחרורכם המוקדם משירות סדיר? אל תלכו בלי הכנה מוקדמת – היא דרושה להצלחת המהלך. קראו את המאמר שלפניכם ופנו לעורך דין הבקיא במערכת הצבאית – כך תגיעו אל ועדת שחרור משירות מוכנים ככל האפשר.

מהי ועדת התאמה – ועדת שחרור משירות?

ועדת התאמה הינה ועדה, שתפקידה לבחון את התאמתו של חייל להמשיך ולשרת בצה"ל. למעשה זוהי ועדת שחרור משירות, שלאחר בחינת עובדות ושיקולים שונים יכולה להחליט באם חייל ימשיך לשרת בצה"ל או ישוחרר משירות סדיר. אם הוועדה מחליטה לשחרר את החייל משירותו מסיבה של אי התאמה, המלצתה צריכה לקבל אישור סופי ממפקד יחידת מיטב.

ועדת שחרור משירות מתכנסת בהמשך לפניית מפקדיו של החייל. לאחר שחברי הוועדה משוחחים עם החייל, שומעים את טיעוניו לעניין שחרורו, עורכים מיפוי של כל היסטוריית השירות שלו בצה"ל ובוחנים בהתאם את נושא אי התאמתו לשרת בצבא – הם יכולים להגיש את המלצתם למפקד מיטב.

ועדת התאמה לשירות יכולה להתכנס גם לאחר פנייה מצד החייל או עורך דין מטעמו לגורמי הפיקוד הרלבנטיים ביחידתו. לשם פנייה לגורמים אלה מומלץ להסתייע בעורך דין הבקיא בהליכים אלה.

עו"ד עידן דביר:            "לא פעם נתקלתי במקרים בהם חיילים אינם מסוגלים להמשיך בשירות, שלא באשמתם, בין אם כי אינם מתאימים לשירות צבאי ובין אם מצבם מבית אינו מאפשר להם לשרת בצבא."

בחינת הזכאות להטבות ע"י ועדת התאמה

כאשר ועדת התאמה מחליטה להמליץ על שחרורו של חייל בגין אי התאמה, לאחר שהחייל שירת למעלה מ-12 חודשים של שירות תקין, המזכה בהטבות על פי חוק – צריכה הוועדה להודיע לחייל כי הטבות אלה עלולות להישלל ממנו עקב שחרורו. במקרה כזה, ועדת שחרור משירות מאפשרת לחייל לטעון את טיעוניו לעניין ההטבות, ובהתאם לכך ועל פי שיקוליה תמליץ אם כן או לא יהיה זכאי החייל לקבלת ההטבות למרות שחרורו.

הכנה לקראת ועדת התאמה – פנו לעורך דין מתאים

חיילים העומדים בפני ועדת שחרור משירות יכולים להביא את טיעוניהם בפני אותה ועדת התאמה – הן לעניין שחרורם משירות סדיר והן לעניין קבלת ההטבות המגיעות להם על פי חוק. על מנת להבטיח שטיעונים אלה ייאמרו, יישמעו ויישקלו ברצינות על ידי חברי ועדת התאמה – נדרשת הכנה מוקדמת של החייל על ידי עורך דין מיומן בעל ניסיון במערכת הצבאית. עורך דין כזה ידע לשים בפי החייל את הטיעונים המתאימים, שיאפשרו הן את שחרורו המוקדם והן בתנאים המיטיבים ביותר.

עו"ד עידן דביר, סנגור צבאי המורשה להופיע בבתי דין צבאיים, הכין עד כה חיילים רבים לקראת עמידתם בפני ועדת התאמה – ועדת שחרור משירות. הידע והניסיון שלו נותנים כלים אפקטיביים בידי החייל להשגת התוצאות הטובות ביותר במסגרת ועדת התאמה.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן