עבירות נשק

במדינה כשלנו, בה הנשק זמין יחסית – אנשים נורמטיביים רבים, אזרחים וחיילים, עלולים לעבור עבירות נשק. לעיתים אדם עלול לבצע עבירת נשק מבלי להבין את חומרת המעשה. לפיכך, חשוב לקרוא, לדעת כיצד לנהוג, ובעיקר – להימנע!

עבירות נשק – זה קטלני!

עבירות נשק מתרחשות בישראל בתדירות גבוהה. אולי זו זמינות הנשק, אולי אורח החיים הלחוץ, ואולי המצ'ואיזם הישראלי, הם שמובילים לביצוע עבירות נשק רבות. בכל מקרה, מדובר בתופעה הרת אסון, המסכנת את שלום הציבור ופוגעת בחפים מפשע. גם עבירות נשק שאין בהן כוונה לפגוע, הן בעלות פוטנציאל קטלני גבוה.

עבירות נשק נפוצות

בין עבירות נשק הנפוצות ניתן למנות את הפעולות הבאות, כאשר כולן נעשות שלא כחוק וללא היתר: רכישת נשק, החזקת נשק, ייצור נשק, נשיאת נשק, הובלת נשק (לרבות חלקי נשק), סחר בנשק, משחק בנשק ועוד. בין עבירות נשק שכיחות בצבא נמנות פעולות כגון איבוד נשק, הוצאת נשק מהצבא שלא כחוק ושימוש בלתי חוקי בנשק. במאמר זה נציג 3 עבירות נשק נפוצות: משחק בנשק, סחר בנשק וכן הוצאת נשק מהצבא ללא רשות.

משחק בנשק – ממש לא משחק!

כולם שמעו על "רולטה רוסית", משחק בנשק, שהוא ללא ספק "משחק באש" – לחיים או למוות. אבל למה ללכת רחוק כל כך, כאשר בישראל מתפרסמות חדשות לבקרים ידיעות על משחק בנשק, שבמקרים רבים מסתיים בהרג כואב ומיותר. תופעת משחק בנשק קיימת בקרב אזרחים, אך שכיחה בעיקר בקרב חיילים, שעבורם הנשק זמין יותר. עפ"י סקר מ-2007, משחק בנשק בצבא נובע משעמום או מלחץ חברתי. רוב המשחקים בנשק מאופיינים בעיסוק בנצרת הרובה ובדריכה שלו – פעולות שכלל לא נתפסות כמסוכנות בעיני המבצעים אותן.

סחר בנשק – לא רק גאידמק!

סחר בנשק הינו פעולה שכיחה בתחום עבירות נשק בישראל. גאידמק הוא אולי אחד המקרים המפורסמים אך לצידו 'מככבים' אינספור סוחרים קונים וגדולים. עבירת סחר בנשק מתרחשת כאשר מאן דהוא קונה נשק או מוכר אותו – עם או בלי תמורה. גם אם האדם המבצע סחר בנשק אינו מחזיק בנשק בו הוא סוחר – עדיין נזקפת לחובתו העבירה. עבירות סחר בנשק כרוכות בעונש של עד 15 שנות מאסר.

הוצאת נשק מרשות הצבא

הוצאת נשק מרשות הצבא שלא כחוק נחשבת לעבירה צבאית עפ"י חוק השיפוט הצבאי. עבירת הוצאת נשק יכולה לגרור עונש של עד 15 שנות מאסר. עם זאת, בקביעת חומרת העונש יש משקל רב למניע של הוצאת הנשק, ואין דין הוצאת נשק מתוך השתטות או מעשה קונדס, כדין הוצאת נשק לצורך סחר ומכירה.

אל תירו לעצמכם ברגל – פנו לעורך דין מתאים

הסתבכתם באיזו עבירת נשק? במקום להמשיך להסתבך – פנו מיד לעורך דין המצוי בתחום עבירות נשק. עורך דין עידן דביר, שמאחוריו קריירה של שירות בפרקליטות הצבאית, לרבות כסנגור צבאי, יעמוד לרשותכם כדי לייעץ, ללוות ולייצג אתכם בצורה הטובה ביותר.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן