עבירות ביזה

חייל, שמעת על עבירות ביזה? נתקלת או היית מעורב באיזו עבירת ביזה? חשוב לדעת מה חומרתן של עבירות ביזה, כמה חשוב להימנע מהן, ואיך אפשר לצאת מהן בשן ועין. זה הזמן לקרוא, להבין, ובמידה והינך חשוד בביצוע עבירת ביזה – לפנות לעורך דין מתאים.

עבירות ביזה – מהן?

עבירות ביזה הינן מהחמורות שבחוק השיפוט הצבאי. במסגרת עבירות ביזה נכללת כל פעולה שיש בה לקיחה של רכוש האויב בסמוך לזמן של כיבוש. המעורבים בביצוע עבירות ביזה הם חיילים שבזו ביזה בפועל או שפרצו למקום או בית של האויב כדי לבוז ביזה. כדי שחייל יואשם בביצוע עבירת ביזה אין צורך להוכיח שהביזה – לקיחת הרכוש מידי האויב – נעשתה בכוח. די בעובדה שהתושבים הנבזזים מסרו את חפציהם לנאשם מתוך פחד או השפעה של פחד הכיבוש. העונש על עבירות ביזה יכול להגיע עד 10 שנות מאסר, ולמרות שמדובר בעבירה צבאית היא גוררת רישום במרשם הפלילי האזרחי.

עבירות ביזה – ביזיון תדמיתי לצה"ל ולמדינה

אחת הסיבות לכך שצה"ל וחוק השיפוט הצבאי מחמירים מאוד עם חיילים המבצעים עבירות ביזה – הינה הנזק התדמיתי שעלולות עבירות ביזה לגרום לצה"ל. עבירות ביזה המפורסמות בתקשורת העולמית, מכפישות את שמו של צה"ל ומציגות אותו כצבא כיבוש. מטבע הדברים, צה"ל מעוניין להוכיח אחרת – דהיינו שהינו צבא מוסרי במיוחד. אחת הדרכים להוכיח זאת לעולם ומלואו הינה ע"י כך שהמערכת הצבאית בישראל מחמירה מאוד עם חיילים שעברו עבירות ביזה.

מדוע יש לפנות לעורך דין בנושא עבירות ביזה?

עבירות ביזה גוררות השלכות חמורות להווה ולעתיד. ראשית, עונש המאסר על עבירת ביזה יכול להגיע עד 10 שנים בכלא. גזירת העונש ומשך המאסר תלויים בנסיבות בהן בוצעה עבירת ביזה ובאישיותו ועברו של מבצע העבירה. שנית, זו עבירה שכרוכה ברישום במרשם הפלילי האזרחי. עורך דין צבאי, שמיומן ברזי חוק השיפוט הצבאי, ומנוסה בייצוג חיילים שעברו עבירות ביזה – יכול להקל משמעותית בעונש המאסר ואף להמיר את סעיף האישום בסעיף, שיסיר מעל ראש הנאשם סכנה של רישום במרשם הפלילי האזרחי.

עורך דין עידן דביר, שעבר קורס קציני משפטים, שירת בפרקליטות הצבאית בתפקידים בכירים ופעל כסנגור צבאי, הינו הייצוג המקצועי ההולם והאפקטיבי לחיילים שעברו עבירות ביזה. אם הינך מעורב בעבירה שכזו – פנה מיידית לעורך דין דביר ותקבל את הייעוץ, הליווי והייצוג הטובים ביותר עבורך..

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן