עבירות שוחד

האם אתם אכן מבינים מהן עבירות שוחד? האם יש לכם מושג איזה טווח נרחב יש להן? לפני שתיפלו בפח בו נפלו רבים וטובים, שנענשו ושמם הוכפש – קראו את המאמר הזה. ואם כבר הסתבכתם בעבירת שוחד – אל תישארו לבד במערכה, פנו לעורך דין העוסק בתחום.

עבירות שוחד – הסיבה לא חשובה!

ברפרטואר העשיר של עבירות שוחד נכללת כל פעולה של קבלת כסף או שווה כסף או טובת הנאה ע"י עובד ציבור, כדי שיפעיל את סמכותו במסגרת תפקידו ומעמדו – לטובת נותן השוחד. במסגרת עבירות שוחד נכללת גם הטיית משחקי ספורט או תחרויות בעלות עניין לציבור. שוחד הוא שוחד בכל מצב – לא חשוב מהי סיבתו או מטרתו ואם בוצע ע"י מתווך. יתרה מזו, נותן שוחד ומקבל שוחד ייחשבו לכאלה גם אם לא בוצעה פעולת השוחד בפועל אלא רק הוצעה על ידם.

השוחד ועונשו

מתן שוחד, קבלת שוחד ותיווך לשוחד נחשבות לעברות מסוג פשע עפ"י החוק הישראלי – דהיינו הן כרוכות במאסר של למעלה מ-3 שנים ועד 7 שנים. בדרך כלל, נותן השוחד ישא בעונש השווה למחצית תקופת המאסר שנגזרה על מקבל השוחד. בתחום עבירות שוחד, חומרת הענישה תלויה בחומרת המעשה ונסיבות התרחשותו.

עבירות שוחד – הפרסום פוגע בשם הטוב!

עבירות שוחד מעוררות עניין רב בקרב הציבור. במסגרת מלחמתה בשחיתות ובפשע, מקפידה התקשורת לפרסם כל חדשה טרייה בתחום עבירות שוחד, בעיקר כשמעורבים בפרשה אנשים בעלי דרג ציבורי בכיר. חשיפת שמו של החשוד בנושא עבירות שוחד, עוד בטרם הוחלט אם להגיש נגדו כתב אישום – מהווה פגיעה קשה בשמו הטוב ובמוניטין המקצועי שלו. במקרה של שוחד, הכלל הוא – אין עשן בלי אש, ולעיתים גם נאשם שיזוכה, יישאר בתודעת הציבור כמי שעבר עבירות שוחד.

עבירות שוחד – לטיפול עורך דין מנוסה!

אנשים נורמטיביים רבים, חלקם מכובדים מאוד וללא עבר פלילי, נחשדים או נאשמים כמבצעי עבירות שוחד. לעיתים הם ייקלעו למצב עקב אי חשיבה לעומק או אי ידיעה, ובמקרים רבים הם לא מבינים את המצב, אינם מודעים לזכויותיהם ובוודאי שאינם יודעים כיצד להתמודד עם המצב. שכירת שירותי עורך דין המנוסה בתחום עבירות שוחד תוכל לסייע משמעותית. עורך דין עידן דביר, המיומן בניהול תיקי שוחד, יוכל לייעץ ולייצג כל מי שמעורב בביצוע עבירות שוחד. שימוש בשירותיו עשוי למזער למינימום הן את הנזק המשפטי והן את הנזק הציבורי שעלול להיגרם לחשוד.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן