הגשת בקשה להקלה בעונש

הגשת בקשת המתקה

מהי בקשת "המתקה"? למי היא מוגשת ובאיזה שלב של הליך משפטי צבאי ניתן להגישה? ובעיקר – כיצד ניתן להגדיל באמצעותה את הסיכויים להקלה בעונש? נושא שחשוב לדעת אודותיו, בעיקר אם העונש כבר זחל לפתחכם…

בקשה להקלה בעונש – מתי ולמי מגישים?

בקשה להקלה בעונש, הידועה בכינוי "המתקה" ניתנת להגשה בכל שלב של הליך משפטי צבאי. שמה של הבקשה מעיד על מטרתה – זו בקשה להקלה בעונש, להמתקתו – במקרים רבים על ידי קיצור משך זמן מאסר שנקבע לנאשם בבית הדין הצבאי. בקשה להקלה בעונש יכולה להתייחס למגוון עבירות צבאיות. בקשת המתקה כזו מוגשת באופן ישיר לראש המחוז השיפוטי – מפקד חיל, אלוף פיקוד, או כל גורם אחר העומד בראש מחוז השיפוט.

הגשת בקשה להקלה בעונש – מלאכת מחשבת!

להגשה מוצלחת של בקשת המתקה נדרש עורך דין מיומן, המכיר את מערכת השיפוט הצבאית ובקיא בכל התנהלותה, רזיה ודקויותיה. עורך דין כזה ידע כיצד לפעול כדי להגדיל את הסיכויים למענה חיובי בעקבות הגשת בקשה להקלה בעונש.

הדרך להגשת בקשת המתקה רצופה במלאכת מחשבת סיזיפית, הכוללת:

  • איסוף מידע.
  • פנייה לגורמים שונים לבקשת המלצות וחוות דעת – מפקדים, גורמים בכלא, קב"נים, עובדים סוציאליים ועוד.
  • הכנת בקשה מנוסחת.

ככל שהבקשה תהיה מקיפה, מנומקת וקוהרנטית יותר – כך גדל הסיכוי שהיא תיענה בחיוב ותביא לשיפור מצבו של הנענש.

עורך דין עידן דביר, סנגור צבאי ומייצג במגוון ההליכים הפליליים הצבאיים, מיומן בהגשת בקשות להקלה בעונש לראש המחוז השיפוטי. מובטח לכם כי בקשה שתוכן ותנוסח על ידו תשיג את מרב התוצאות בהתאם לנסיבות המקרה. עו"ד דביר ישמח לספק לכם מהידע, הניסיון וההשקעה שלו במסגרת הגשת בקשות המתקה – בתקווה לימים מתוקים יותר.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן