הסדרת מעמד משתמט או עריק

אם מי מכם או מקרוביכם הינו משתמט או עריק מצה"ל, השוהה בארץ או בחו"ל – חשוב לדעת כי אפשר להסדיר את העניין ולהיפטר מהצרה המעיקה אחת ולתמיד. עורך דין מיומן, המכיר את ההליכים המשפטיים בצה"ל, יוכל לטפל בנושא ע"י הסדרת מעמד מול מיטב וגורמים שונים בצבא. הפרטים במאמר שלפניכם…

משתמטים? עריקים? מישהו מחפש אתכם…

העדר משירות צבאי ללא רשות, בין אם בדרך של השתמטות מצה"ל ובין אם בדרך של עריקות – זוהי עבירה צבאית חמורה, הכרוכה בתהליך לא נעים של מעצר. ישנם מועמדים לשירות ביטחון, הסבורים כי בעצם אי הגעתם לצו ראשון הם פוטרים מעצמם את חובת הגיוס לצה"ל – אך טעות בידם. תאריך הצו הראשון מהווה, מבחינה משפטית, את תאריך הגיוס לצה"ל, ומי שלא מתייצב נחשב למשתמט גיוס. כנגד משתמט גיוס מוצאת פקודת מעצר, ונערכים אחריו חיפושים עד למעצרו ע"י מצ"ח או משטרת ישראל. כך גם לגבי משתמטים או עריקים השוהים בחו"ל – עם בואם ארצה עלולים לעצור אותם כבר בשדה התעופה.

בשנים האחרונות חלה מגמה בפרקליטות הצבאית לפיה נוטה הפרקליטות הצבאית לייחס בכתב אישום בגין היעדרות ארוכה משירות צבאי  עבירה חמורה יותר מעבירת היעדר מן השירות שלא ברשות (סעיף 94 לחוק השיפוט הצבאי) והיא עבירת העריקה (סעיף 92 לחוק השיפוט הצבאי) אשר העונש המירבי הקבוע בחוק לצד עבירה זו הוא מאסר עד חמש-עשרה שנה. עבירה מהחמורות בספר החוקים!

הסדרת מעמד משתמט או עריק – הקדימו תרופה למכה

מעצר בעקבות השתמטות או עריקות הוא מהלך לא נעים, שנוחת על רבים כרעם ביום בהיר. במקרים רבים מדובר באנשים שכבר הקימו משפחה ופיתחו קריירה בארץ או בחו"ל. אלו השוהים בחו"ל חוששים להגיע לארץ שמא ייעצרו בביקורת גבולות כאשר שמם יימצא ברשימות משתמטים ועריקים מצה"ל. למען האמת, הם עלולים להיעצר להליכים שיימשכו זמן רב ויגרמו להם לנזק משמעותי. על מנת למנוע את הסיטואציה הבלתי נעימה הזאת – רצוי להשתמש בשירותי עורך דין, המכיר היטב את המערכת הצבאית, ויוכל להסדיר את עניין ההשתמטות או העריקות מול רשויות הצבא בטרם יגיע הדבר לכדי מעצר. פנייה מוקדמת מיוזמת המשתמט או העריק להסדרת מעמד מול בסיס מיטב וגורמי צבא שונים – עשויה לעמוד לזכותו ולסייע לפתרון הסוגיה במינימום נזק.

הסדרת מעמד מול מיטב וגורמים צה"ליים – באמצעות עורך דין!

עריקים או משתמטים שלא ברשות למשך תקופה ארוכה, השוהים בארץ או בחו"ל, יכולים להסתייע בעורך דין, שיסביר את מעמדם לשלטונות צה"ל ויסדיר את הנושא ללא מעצר. עורך דין המתמצא בהליכים המשפטיים בצבא, יכול להביא למצב בו המשתמט או העריק אמנם יגיעו לתת את הדין על העבירה שלהם – אך מבלי להיעצר בביקורת גבולות או בכל סיטואציה מביכה אחרת. עורך דין כזה יכול אף לסייע משמעותית לחייל סדיר או מילואים, שלעיתים אינו מבין את ההליך המנוהל נגדו או מתקשה להתמודד עימו. יש לציין כי לעיתים מדובר אפילו בטעויות רישום, שבגינן יכול אדם להיחשב כנעדר מהשירות בעוד בפועל הוא אינו כזה והדבר ניתן להסדרה על ידי הליך בירוקראטי שיבצע עורך הדין.

עו"ד עידן דביר הינו עורך דין צבאי, ששירת בפרקליטות הצבאית ומכיר את ההליכים המשפטים בצה"ל על בוריים. עו"ד דביר טיפל בהצלחה במקרים רבים של הסדרת מעמד מול מיטב וגורמי צבא, והינו מיומן בכל המהלכים הנדרשים. על ידי טיפול מהיר ויעיל הוא יאפשר לכם לזכות בשקט נפשי ולהמשיך את חייכם ללא חששות והגבלות.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן