עבירות צבאיות

חשוב לדעת – בחוק השיפוט הצבאי יש עבירות צבאיות, כמו גם הגנות מיוחדות, שלא חלות על אזרחים. הגנה מוצלחת על חיילים שנחשדים או מואשמים בביצוע עבירות צבאיות, דורשת טיפול של עורך דין צבאי מקצועי, שבקיא במערכת המשפט הצבאית ובחוקיה השונים. במאמר זה תקראו אודות עבירות צבאיות, ולמה חשוב כל כך שעורך דין מיומן יטפל בהן…

על מערכת השפיטה הצבאית

מערכת השפיטה הצה"לית מופרדת לחלוטין מהמקבילה האזרחית שלה. מערכת זו חלה הן על עבירות צבאיות והן על עבירות פליליות ואזרחיות, ויכולים לייצג במסגרתה רק אלה שהוסמכו בתור עורך דין צבאי. בית הדין הצבאי מוסמך לשפוט חיילים בסדיר, קבע ומילואים ואף אזרחים עובדי צה"ל – כולם יכולים להיות מיוצגים ע"י עורך דין צבאי.

עבירות צבאיות – בלעדיות לחוק השיפוט הצבאי

כאמור, בדין הצבאי כלולות עבירות פליליות ואזרחיות, אך גם עבירות צבאיות מיוחדות, שיש להן נגיעה רק לאלו העומדים בפני שיפוט צבאי. עבירות צבאיות נפוצות הן: היעדרות משירות שלא ברשות (עריקות, נפקדות), סירוב פקודה, התרשלות במילוי תפקיד צבאי, סירוב לבדיקת סמים, שימוש לא חוקי בנשק, הוצאת נשק/רכוש מהצבא שלא ברשות, שימוש ברכוש צבאי למטרות שאינן צבאיות, פגיעה במשמעת הצבאית ועוד. כל אלה הינן עבירות צבאיות בלבד, שלא חלות על אזרחים, והן דורשות הגנה וליווי של עורך דין צבאי מיומן, בהליכים שלפני ואחרי גזר הדין.

העונשים חמורים יותר בדרך הצבאית…

עבירות צבאיות גוררות עונשים חמורים, שלא היו נקבעים אילו אותה עבירה הייתה נידונה בבית דין אזרחי. כמו כן, בכל מיני עבירות צבאיות, הרשעות בית הדין הצבאי גוררות רישום במרשם הפלילי האזרחי. כאן חשובה מאוד מעורבותו של עורך דין צבאי, שמקצועיותו וניסיונו מאפשרים לו לשנות את סעיף האישום על מנת להימנע מרישום כזה. הדבר בולט במיוחד בעבירות סמים, שהענישה עליהן חמורה ביותר במערכת הצבאית לעומת האזרחית.

עו"ד עידן דביר – ייצוג במגוון עבירות צבאיות

עו"ד עידן דביר שירת במגוון תפקידים בפרקליטות הצבאית, לרבות בסנגוריה הצבאית, ואוחז באישור ייצוג בבתי דין צבאיים. עד כה ייצג עו"ד דביר למעלה מאלף חיילים, נגדים וקצינים במגוון עבירות צבאיות: עבירות היעדר משירות ללא רשות, עבירות סמים, עבירות נשק ואמל"ח, עבירות אלימות, עבירות תעבורה ועבירות רכוש. עו"ד דביר מיומן בייצוג נתבעים מול בתי דין צבאיים, בהליכי דין משמעתי ובמסגרות אחרות, לרבות הליכי שימוע אצל הפרקליט הצבאי הראשי. הסתבכתם בביצוע עבירות צבאיות או כל עבירה הקשורה בצבא? פנייה לעו"ד עידן דביר תשים אתכם בידיים טובות ובטוחות.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן