אז מה העונש על עריקות של חצי שנה, עם החזקת 40 גרם קנאביס בשקיות שונות, עבירת סירוב ונסיבות נוספות? – רק 55 ימים!

עריק נתפס עם סמים וטען: "עזבתי את הצבא כדי להציל את המשפחה"

החייל התגייס לצה"ל עם שאיפות גדולות להיות קצין אך לאחרונה הסתבך ונשפט בבית הדין הצבאי על עבירות עריקות וסמים. "ויתרתי על עתיד צבאי כדי לעזור בבית, לא סחרתי בסמים", טען. למרות שהורשע בעבירות שהוענש עליהן הוא כמה חודשים בכלא, עורך דינו הגיע להסדר טיעון מקל בעניינו

שמעון איפרגן ​|פז"ם| פורסם 23/11/20 08:58 

חייל צה"ל שהתגייס עם שאיפות גדולות וחלום להיות קצין ביחידה קרבית, נשפט לאחרונה לעונש מאסר, לאחר שנתפס כשברשותו סמים ועוד בזמן שהיה עריק מהצבא.

לפני כחמישה חודשים החליט החייל לערוק מהצבא, לטענתו כדי לסייע כלכלית לבני משפחתו שנקלעו למצוקה עקב משבר הקורונה.

בזמן שהיה עריק הוא נעצר ערב אחד לבדיקה שגרתית על ידי שוטרי משטרת ישראל. בחיפוש ברכב שבו נסע לא נמצא דבר, אך התנהגותו עוררה את חשדם של השוטרים, שערכו עליו חיפוש גופני וגילו כי הסתיר כמה שקיות קנאביס שיועדו למכירה.

בתום חקירתו במשטרה, הועבר החייל להמשך חקירה במשטרה הצבאית החוקרת, מצ"ח. "לא סחרתי בסמים, אני לא קשור לעולם הזה", טען בפני חוקרי מצ"ח.

עו"ד עידן דביר (צילום: יח"צ)
עו"ד עידן דביר | צילום: יח"צ

בסיום החקירה הגישה הפרקליטות הצבאית כתב אישום כנגדו, בגין עבירות של עריקות, החזקת סם מסוכן וסירוב לבדיקת סמים, לבית הדין הצבאי מטכ"ל. סנגורו, עורך הדין עידן דביר, הגיע להסדר טיעון מקל ביותר עם התביעה הצבאית.

עו"ד דביר ביקש מהשופטים להתחשב בנסיבות חייו הקשות של החייל ובעובדה שהקריב את עתידו בצבא למען משפחתו. "החלטתי לוותר על החלום להיות קצין כדי לסייע כלכלית למשפחה. לא הייתה לי ברירה", טען החייל עצמו.

השופטים אימצו את הסדר הטיעון המקל והחליטו לגזור על החייל 55 ימי מאסר בלבד, למרות שהורשע בעבירות שהעונש המקובל עליהן הוא מאסר של חודשים ארוכים בכלא הצבאי.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם

מאמרים נוספים

צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן