אקטואליה – רס"ר מטבח גנב מוצרי מזון ויישלח לכלא צבאי!

בעקבות עדויות שהגיעו למצ"ח נפתחה חקירה סמויה במהלכה תועד הנאשם גונב באופן שיטתי מוצרים ומעמיס אותם על רכבו בדרכם לקונה תמורת סך כולל של 120 אלף שקלים. "ניצלתי את הגישה שלי למחסנים כדי לגנוב", הודה בחקירתו

פורסם בכתבה באתר "מאקו" ביום 23/7/2019, להלן תקציר הדברים ולבסוף התייחסות משרדנו:

איש קבע ששירת עשרות שנים בצה"ל הורשע לאחרונה בבית הדין הצבאי בגניבת כמויות גדולות של מזון ממטבח באחד הבסיסים ומכירתו לאזרח.

לפני כשנתיים החלו להגיע תלונות על מעלליו של האיש לחוקרי המשטרה הצבאית החוקרת "מצ"ח" שפתחו בחקירה סמויה.

במהלכה, תועד איש הקבע גונב באופן שיטתי מצרכי מזון רבים מהמטבח במכונית המסחרית שלו לאורך תקופה, כאשר הייתה לו גישה למזון מתוקף תפקידו הצבאי.

בחקירתו הודה כי גנב תבניות ביצים, צ'יפס קפוא, ארגזי בקר, עוף, שימורי תירס, טונה וחומוס, קרטוני שמן, מיץ לימון וחומץ.

"היה חודש שגנבתי גם 60 קרטונים של ביצים, 100 ק"ג בשר, וגם מוצרי ניקיון כמו סבון ואקונומיקה, נייר כסף, סמרטוטים ועוד"…
"הייתי מנצל את זה שהייתה לי גישה חופשית למחסנים כדי לגנוב"… "הובלתי את הבשר ללא אמצעי קירור ובקרה ומוכר לאזרח. הוא שילם על שווי של 70, 80 אחוז מערך המוצרים בשוק ומכר אותם לאחרים".

את החודשים האחרונים העביר איש הקבע במעצר בית שהוטל עליו ובסיומו, הגישה כנגדו התביעה הצבאית אישום חמור לבית הדין הצבאי.

התביעה דרשה לגזור עליו עונש שינוע בין 12 ל-24 חודשי מאסר בפועל ולהטיל עליו לשלם קנס של עשרות אלפי שקלים ופיצוי לקופת הצבא. הסנגור הצבאי דרש מנגד להטיל על מרשו עונש מאסר שירוצה בעבודות שירות בבסיס צבאי.

השופטים החליטו שלא להחמיר בעונשו ולגזור עליו שמונה חודשי מאסר בפועל, שלושה חודשי מאסר על תנאי, הורדה לדרגת טוראי ותשלום פיצוי וקנס בגובה של 75 אלף שקל.

אזרח נוסף שתיווך במכירת המוצרים קיבל 20 אחוזים מהמכירה, בעוד איש הקבע שלשל לכיסו סכום של 120 אלף שקל ממכירת מוצרי המזון.

יצוין כי בעקבות חשיפת הפרשה, איש הקבע פוטר מהצבא וחלק מהפיצויים נלקחו ממנו לטובת הקנס שישלם.

התייחסות משרדנו:

מגוון רחב של תפקידים צבאיים בצה"ל מטילים אחריות גדולה מאוד על בעלי תפקידים וצה"ל סומך עליהם כי יעשו בציוד המופקד בידיהם לטובת המערכת הצבאית ויחידות הצבא. כך למשל, במקרה המתואר, הנגד הורשע לבסוף בעבירות חמורות שחלק מהעקרונות המובילים לחומרת כתב האישום הוא העובדה שהנגד למעשה מעל באמון הצבא שניתן לו ועשה שימוש בתפקידו ובסמכויות שניתנו לו – והכל לטובתו האישית.

אין זו הפעם הראשונה, ולצערנו גם לא האחרונה (כפי הנראה) שנגדים ייחקרו על כך שהשתמשו בציוד הצבא לקידום רווח אישי – בין המקרים המוכרים – נחקרו נגדים בעבר בנושאים הקשורים בשימוש בכלי רכב אשר בבעלות צה"ל; בשימוש ומכירת דלקים ושמנים; בתרומות אזרחיות של ציוד שניתן לטובת הצבא; מכירת כלי עבודה; סחר במדים ובציוד צבאי… ועוד!

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם

מאמרים נוספים

צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן