איש קבע הודה בשימוש בסמים – וקיבל עונש מקל: "חווה משבר רגשי"

כתבה שהתפרסמה באתר "מאקו" של חדשות 13 על-ידי הכתב ניר דבורי

למרות המלחמה שהכריז צה"ל על השימוש בסמים בקרב לובשי מדים, בית הדין הצבאי החליט לאחרונה לאשר הסדר טיעון מקל עם איש קבע שהודה בחקירתו במצ"ח כי השתמש בסמים ב-19 מקרים שונים במהלך השנה האחרונה. הנגד נתפס על ידי המשטרה עם סמים בחזקתו כשהוא מעשן ג'וינט ברכב. לאור נסיבות אישיות ומשפחתיות מיוחדות, החליטה הפרקליטות להגיע עמו להסדר טיעון חריג במסגרתו ירצה 11 ימי מעצר בלבד.

לאור העובדה שבצה"ל מנהלים מלחמת חורמה בסמים ומדובר באיש קבע שצרך סמים מספר פעמים, יכלו בפרקליטות הצבאית לדרוש ענישה חמורה. יחד עם זאת, לאור טיעוני הסנגור לגבי הראיות וקיומן של נסיבות אישיות, הוחלט בפרקליטות הצבאית להיקשר בהסדר טיעון שבית הדין הצבאי ציין לגביו כי הוא מקל ביחס לרמת הענישה הנהוגה במקרים שכאלה.המלצות נוספות

נציגי התביעה הבהירו כי בגיבוש ההסדר המקל הם שקלו את העובדה שהנגד "הודה בהזדמנות הראשונה וחסך זמן שיפוטי רב". עוד אמרו כי "הנסיבות האישיות של הנאשם הן ברקע לשימושים וכי הוא השלים שירות טוב ומועיל". נציגי ההגנה ציינו: "מדובר בהסדר מקל ביחס לרמת הענישה אך הדברים הם על רקע מצב משפחתי מורכב כאשר השימושים החלו בנסיבות אשר יצרו משבר אישי-רגשי".

השופט, שאישר את ההסדר, נימק את החלטתו ב"נסיבות אישיות ומשפחתיות, נטילת אחריות, וכן סיום פרק השירות הצבאי התורם של הנאשם". עו"ד עידן דביר, סנגורו של איש הקבע, בירך על אישור הסדר הטיעון: "שמחנו על החלטת בית הדין לאשר את הסדר הטיעון על אף היותו מקל. במקרה הזה הפרקליטות הצבאית נענתה בחיוב לבקשתנו לעונש מקל ביותר וזאת בשים לב לקשיים ראייתיים אותם ציינתי בפגישתי עם נציגי הפרקליטות".

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם

מאמרים נוספים

צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן