תלונות חיילים בדבר מזיקים בבסיסי צה"ל

תופעת המזיקים בבסיסי הצבא היא תופעה מוכרת וידועה אך חיילים בשירות לא מכירים את זכויותיהם באשר לכך שתופעת אלו יהיו מטופלות על ידי הדרג הפיקודי.

חיילים – נתקלתם במפגע בבסיסכם ולא קיבלתם מענה? – פנו אליי!

מצורפת כתבה בנושא שפורסמה באתר "פז"ם":

בצה"ל מתגאים לאחרונה במתיחת הפנים שעברו כמה מהבסיסים הוותיקים של הצבא, אך נראה שדווקא הלוחמים המוצבים בחזית ניצבים לא רק בחזית מול האויב אלא נאלצים להתמודד גם אם תנאים קשים ואפילו מסוכנים מבחינה בריאותית.

בימים האחרונים פנו קרוביהם של חיילים המוצבים בגבול מצרים אל מערכת mako פז"ם וטענו לתנאי תברואה קשים ומסוכנים במוצב. "זה מוצב פלוגתי סמוך לגדר הגבול", סיפרו בסביבת הלוחמות והלוחמים מגדוד קרקל המשרתים שם. "במהלך התעסוקה המבצעית הובטחו כבר לפני מספר חודשים עבודות תחזוקה ותברואה במקלחות ובשירותים, אך הדבר לא קרה וכלום לא השתנה".

בין היתר מתארים החיילים מקלחות מלאות בתולעים, קני צרעות, עכברים, ג'וקים, עובש, טחב ומים עומדים. לפני כשבועיים פרצה בפלוגה מגפה של חיידק ההליקובקטר כתוצאה מהמצב הלא סטרילי של המקלחות.

"חשוב לציין שהמוצב בתפוסה של כ-100 לוחמים ולוחמות שנאלצים להתמודד יום יום עם התנאים המחפירים", הוסיפו קרוביהם. "לפניות בעניין התקבלו תשובות כמו 'זה תקוע באוגדה, מחכים לתקציב, זה בטיפול, עוד שבועיים' אבל כנראה שהכל סיפורים".

"מצב המקלחות פוגע בהיגיינה ובבריאות הלוחמים שתורמים שנתיים ושמונה חודשים מחייהם כדי להגן על המדינה שלנו, היחס הזה ממש לא מגיע להם", סיכמו הפונים. "ניסינו בכל דרך אפשרית להזיז דברים כדי לשנות את המצב וכלום לא עוזר, אנחנו מיואשים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה:

"הטענה מוכרת ומטופלת על ידי הגורמים הרלוונטיים. במוצב ישנם מספר מבנים אשר מיועדים להחלפה בשבועות הקרובים ובהתאם לזאת, בוצעו עבודות תשתית ביניהן ביסוסי בטון, אינסטלציה ומים. הנושא נמצא בטיפול ועתיד להיפתר בזמן הקרוב".

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם

מאמרים נוספים

צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן