עבירות תעבורה בצה"ל

אתם חשודים בביצוע עבירת תעבורה במסגרת שירותכם הצבאי? מדובר ב"אור אדום" שיכול לגרור השלכות חמורות בהמשך. במאמר זה תוכלו לקבל מושג על עבירות תעבורה בצה"ל ועל הצורך להיות מיוצגים ע"י עורך דין מיומן בתחום.

עבירות תעבורה בצה"ל – בסמכות השיפוט הצבאי

המערכת הצבאית שומרת לעצמה את הזכות לשפוט חיילים, נגדים, קצינים ואזרחים עובדי צה"ל בגין עבירות תעבורה שונות. השיפוט על עבירות תעבורה מתבצע במסגרת בתי דין צבאיים, המשמשים כבתי דין לתעבורה. בתי הדין הצבאיים יכולים לשפוט בכל סוגי עבירות תעבורה – קלות כחמורות, החל מעבירות תעבורה של אי ציות לתמרורים, נסיעה מעל המהירות המותרת, שימוש בפלאפון ללא דיבורית ועד לעבירת נהיגה בגילופין ותאונות דרכים עם פצועים והרוגים. במסגרת סמכותם יכולים בתי הדין הצבאיים להטיל מגוון עונשים רחב על עבירות תעבורה, החל מקנס או ענישה מותנית וכלה בעונשי מאסר.

עבירות תעבורה בצה"ל – קבלו מושג על המושג

ניתן להתייחס למושג עבירות תעבורה בצה"ל בשתי משמעויות:

  • עבירות תעבורה מכל סוג ובכל דרגת חומרה, המתבצעות ע"י משרתי סדיר, קבע ואזרחים עובדי צה"ל בכל זמן ומקום.
  • עבירות תעבורה בעלות זיקה צבאית – קיימת שורת עבירות תעבורה, הנחשבות לעבירות צבאיות מובהקות. במסגרת עבירות תעבורה אלו נכללת כל עבירה שמבוצעת ברכב צבאי, אף לא בזמן תפקיד. לדוגמה, קצין או נגד הנחשדים בביצוע עבירת נהיגה בשכרות בעת בילוי או חופשה או כל נסיעה מחוץ לשטח צבאי. בסוג מובהק זה של עבירות תעבורה בצה"ל נכלל גם שימוש ברכב צבאי ללא היתר או רישיון, תאונות צבאיות, וכן עבירות שבוצעו בעת שקצין או חייל נסעו ברכב פרטי בתוך יחידה צבאית או בעת פעילות צבאית.

חשיבות הייצוג בגין עבירות תעבורה בצה"ל

חשוב מאוד שנחשדים בעבירות תעבורה בצה"ל ייוצגו ע"י עורך דין המיומן בענייני תעבורה אשר בקיא בהליך השיפוטי בצבא. לייצוג ע"י עורך דין מנוסה יש משקל רב בעיקר לגבי עבירות תעבורה חמורות כגון: נהיגה בגילופין – שכרות, שימוש ברכב צבאי ללא היתר/רישיון, תאונות צבאיות, גרימת מוות ברשלנות והריגה. מטבע הדברים, עבירות אלו עלולות לגרור רישום פלילי ושלילת רישיון נהיגה, כאשר ייצוג מקצועי הולם עשוי להפחית את רוע הגזירה.

עורך דין עידן דביר הינו עורך דין פלילי וסנגור צבאי, המאושר לייצג נאשמים בבתי דין צבאיים לתעבורה. לעו"ד דביר יש ניסיון עשיר בטיפול בתיקי עבירות תעבורה בצה"ל, ולקוחותיו זוכים לטיפול המקצועי והמסור ביותר.

לקוחות מספרים על
עורך דין עידן דביר
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
צריכים עזרה מול הצבא?
השאירו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן